Висяча павутинна нитка завдовжки 9 км має масу 0,07 г. Яка маса павутинної нитки такої довжини, що нею можна було б обмотати всю земну кулю по екватору й меридіану? Довжина земної кулі по екватору - 40075,6 км, по меридіану - 40008,5 км.
Яка площа лісів припадає на 1 людину в Україні, якщо вони займають 10,2 млн.га?
Маса 1000 плодів граба 40 г, липи на 10 г менше, а клена татарського на 10 г більше, ніж липи. Калини – в 2 рази більше, ніж липи, а шипшини – в 2 рази менше, ніж липи. Скільки важать плоди кожної рослини? На основі розв’язання задачі заповніть таблицю маси 1000 штук плодів в грамах. Розмістіть дані у порядку спадання.
Маса 1000 букових горіхів 200 г. Вони містять 30% олії. З одного дерева можна зібрати 90 тисяч горіхів. Скільки олії можна одержати з одного дерева?
У лісорозсаднику висіяли 5 кг жолудів дуба. 300 штук жолудів важать 1кг. Скільки можна дістати сіянців, якщо відомо, що схожість насіння дуба 90%?
4. 1 га лісу очищає протягом року 18 млн.м3 повітря і поглинає стільки вуглекислого газу, скільки за цей час видихає 200 чоловік. Яку кількість повітря очищатиме в середньому одне дерево, якщо на 1 га зростили 4500 дерев?
5. Підрахуйте тривалість життя плодових культур, якщо відомо, що яблуня і груша живуть по 80 років, черешня на 20 років більше, а айва й алича в 2 рази менше, ніж черешня. Смородина і малина живуть по 25 років, а горобина чорноплідна на 5 років більше. а) Складіть таблицю тривалості життя плодових культур, розташувавши їх в порядку зростання. б) Побудуйте діаграму.
6. У колгоспному саду яблуня займає 25 га, груша – 10 га, вишня – 25 га. Який зібрано урожай, якщо плодів яблуні зібрали по 85ц з га, груші – 120ц з га, вишні – 21ц з га?
7. На добре розвиненому дереві яблуні може розпуститися до 100000 квіток. Підрахуйте:
а) Скільки тонн яблук могло б дати одне дерево, якби з кожної квітки виросло яблуко масою 80г;
б) З якої кількості квіток розвиваються плоди, якщо одне дерево дає 300 тонн яблук, кожне масою по 80г.
в) Який відсоток квіток і маленьких яблук спадає?
8. Одна доросла яблуня за літній день випаровує близько 30 відер води, за весь вегетаційний період до 3000 відер, або 50-60 відер на кожний квадратний метр площі саду. Скільки води випаровує 1 га яблуневого саду за вегетаційний період, якщо на 1 га росте 125 дерев?
9. Запас деревини на 1 га соснового лісу складає до 300 м3. 31м3 деревини можна одержати 200 т паперу. Скільки паперу можна виробити з 1 га соснового лісу?
10. Мідії – активні фільтратори. Вони очищають воду від одноклітинних водоростей, планктонних тварин і бактерій, поїдаючи їх. Відомо, що одна мідія може профільтрувати 3,5 л води за 1 годину. Мідії, які живуть на 1м3 дна, очищують 280 м3 води за годину. Визначте: скільки води може очистити одна мідія протягом місяця.
11. В Італії з 100м2 морського дна збирають по 1215 кг мідій. 46% становлять відходи – стулки, все останнє – ніжне м’ясо, багате на білок, вітаміни, вуглеводи. Скільки м’яса одержують з мідій, зібраних на 1 м2?
12. У багатометровій товщині морських і океанських вод постійно переміщуються дрібні організми, серед них і ракоподібні. На ніч вони піднімаються на поверхню моря, а вдень йдуть на глибину. Рачок 4 мм завдовжки за добу пропливає близько 1000 м. Скільки він пропливає за годину? У скільки разів ця відстань більша за довжину його тіла ?
13. Заповніть таблицю тривалості життя ракоподібних, якщо відомо, що американський омар живе 50 років, пальмовий злодій у 10 раз менше. Тривалість життя волохаторукого краба на 2 роки більша, ніж пальмового злодія, креветка живе на 1 рік менше, а річковий рак в 4 рази довше, ніж пальмовий злодій. Вік лангуста дорівнює різниці між тривалістю життя річкового рака й пальмового злодія.
Розташуйте дані в таблиці в порядку зростання. Побудуйте діаграму.
-
Висяча павутинна нитка завдовжки 9 км має масу 0,07 г. Яка маса павутинної нитки такої довжини, що нею можна було б обмотати всю земну кулю по екватору й меридіану? Довжина земної кулі по екватору – 40075,6 км, по меридіану – 40008,5 км.
-
Побудуйте діаграму за даними таблиці про медоносні рослини.
14. Визначте тривалість життя названих риб, якщо відомо, що білуга може дожити до 100 років, тріска в 4 рази менше, а тривалість життя сома дорівнює різниці між тривалістю життя білуги і тріски.
15. Установіть чемпіона з плавання серед названих прісноводних риб, якщо відомо, що карась плаває зі швидкістю 13 км/год, марена на 6 км/год швидше, щука на 11 км/год повільніше, ніж карась і марена разом, а форель на 11 км/год швидше, ніж щука. Побудуйте діаграму.
16. Підрахуйте масу птахів: нанду має масу в 6250 раз більше, лебідь і пелікан в 3500, а пугач у 600 раз більше, ніж колібрі, маса якого 4 г.
17. Пара польових горобців, вигодовуючи двох пташенят, протягом дня приносять їм близько 500 комах. У гнізді, як правило, буває 4-5 пташенят. Вигодовування триває в середньому протягом 10 днів. За літо в горобців буває до трьох виводків. Скільки комах знищує за весну і літо пара польових горобців?
18. Визначити тривалість життя тварин, якщо відомо, що слон живе 80 років, а хатня миша у 8 раз менше. Вовк живе у 1,5 раза більше, ніж миша, а соболь у 2 рази менше, ніж вовк. Тривалість життя ведмедя бурого – 50 років, а оленя марала в 2 рази менше, ніж ведмедя.
а) Запишіть одержані результати в порядку зростання;
б) Побудуйте діаграму тривалості життя зазначених тварин.
19. Безпородна корова дає за рік близько 600 л молока. Підрахуйте, в скільки разів більше за рік дала молока корова породи „Весна” удій якої за добу становить 82 л.
20. Щойно народжене теля має масу 25-35 кг, через 12 місяців – 400 кг, у 16 місяців – 500 кг. Складіть графік його росту.
21. Визначте кількість крові у вашому організмі, якщо відомо, що вона становить 1/13 маси тіла людини. У 100 г крові людини міститься в середньому 16,7 г гемоглобіну. Визначте його кількість у вашій крові.
22. Бактерія потрапивши в живий організм, до кінця 20 хвилини ділиться на дві бактерії, кожна з них до кінця наступних двадцяти хвилин ділиться знову на дві і т.д. Знайти число бактерій, що утворились з однієї бактерії до кінця доби.
Задача індійського математика 12 століття Бхаскари.
"На берегу реки рос тополь одинокий.
Вдруг ветра порыв его ствол надломал.
Бедный тополь упал. И угол прямой
С теченьем реки его ствол составлял.
Запомни теперь, что в этом месте река
В четыре лишь фута была широка
Верхушка склонилась у края реки.
Осталось три фута всего от ствола,
Прошу тебя, скоро теперь мне скажи:
У тополя как велика высота?"
Стародавня індійська задача Бхаскара, 1114 р.
Розділившись на дві зграї,
Збавлялись мавпи в гаї,
Одна восьма їх в квадраті,
танцювали вельми раді,
а дванадцять на деревах
підняли веселий регіт, що навколо аж гуло.
Скільки їх всього було?
У спокійному стані людина вдихає і видихає близько 500 см повітря. Визначте, скільки кисню при цьому споживає людина, якщо відомо, що в атмосферному повітрі кількість кисню становить 21%, а в повітрі, яке людина видихає - 16%. Яку кількість вбирає людина за годину, якщо частота дихальних рухів за хвилину дорівнює 14?
Відомо, що із зростанням енергетичних витрат потреба організму людини в кисні збільшується. Так, під час сну, за годину організм людини вбирає 15-20 л кисню, при ходьбі вдвічі більше, під час легкої роботи - втричі, під час важкої роботи - в шість раз. Визначте, скільки кисню (в літрах) вбирає організм людини і побудуйте графік. Перелічені стани людини позначте літерами А, В, С, Д.
Куріння негативно впливає на обмін речовин. Визначте, скільки мг вітаміну С втрачає організм при викурюванні пачки цигарок (20 шт.), якщо одна викурена цигарка руйнує 25 мг цього вітаміну. Скільком добовим нормам споживання вітаміну це дорівнює, якщо середня добова потреба організму людини у вітаміні С становить 50 мг?
- До яких наслідків у зв'язку з цим може призвести регулярне зловживання тютюном?
- Відомо, що маленькі діти, які проживають в одній кімнаті з курцями погано сплять, неспокійні, втрачають апетит, в них часто бувають розлади кишечника. Які фізіологічні процеси в організмі малят призводять до таких наслідків?
Щорічно в світі виловлюється понад 60 млн. тонн риби з океану, а запаси - 23 млрд. тонн. На скільки відсотків використовуються запаси риби?