top of page
Міжпредметні зв'язки
Математика і екологія

Задачі та вправи екологічного змісту для учнів 1-4-х класів

про ліс та його мешканців  http://www.yrok.net.ua/

 

Задачі  екологічного змісту. Тема: "Натуральні числа" для учнів 5-х класів

 

Задачі екологічного змісту. Тема:"Звичайні дроби"

 

Задачі екологічного змісту. Тема:"Десяткові дроби"

 

Задачі екологічного змісту. Тема:"Масштаб"

Задачі екологічного змісту. Тема:"Відсотки"

 

Задачі екологічного змісту. Тема:"Округлення"

 

Посилення шумових впливів

Де б ми не були, що б не робили — нас усюди супроводжують різні звуки. Кожен наш рух викликає звук — шерех, шелест, скрип, стукіт. Людина завжди жила у світі звуків та шуму. Звуки природи завжди приємні йому, вони заспокоюють його, знімають стреси. Але в повсякденному житті ми стикаємося з шумом побутової техніки, промисловими, транспортними шумом. І помічаємо, що наш організм втомлюється все більше і більше. З чим це пов'язано, невже нас оточують звуки так сильно впливають на стан, в чому воно проявляється?
Кожна людина сприймає шум по-різному. Багато чого залежить від віку, темпераменту, стану здоров'я, оточуючих умов.
Постійна дія сильного шуму може не тільки негативно вплинути на слух, але й викликати інші шкідливі наслідки - дзвін у вухах, запаморочення, головний біль, підвищення втоми.
Дуже гучна сучасна музика також притупляє слух, викликає нервові захворювання. Шум має акумулятивних ефектів, тобто акустичні подразнення, накопичуючись в організмі, все сильніше пригнічують нервову систему. На думку учнів і вчителів, шум може бути джерелом хвороб, втоми, може заважати нормальному ритму життя, а школа є об'єктом підвищеного рівня шуму.
Рівень шуму вимірюється в одиницях, що виражають ступінь звукового тиску, - децибелах. Цей тиск сприймається не безмежно. Рівень шуму в 20-30 децибел (дБ) практично нешкідливий для людини, це природний шумовий фон. Що ж стосується гучних звуків, то тут допустима межа становить приблизно 80 децибел. Звук в 130 децибел викликає в людини болюче відчуття, а 150 стає для нього нестерпним. Недарма в середні століття існувала страта "під дзвін". Гул дзвонів мучив і повільно вбивав засудженого.
Дуже високий рівень і промислових шумів. На багатьох роботах і шумних виробництвах він досягає 90-110 децибелів і більше. Не набагато тихіше і у нас вдома, де з'являються все нові джерела шуму - так звана побутова техніка. Найбільш небезпечно тривала дія шуму, при якому можливий розвиток шумової хвороби — загального захворювання організму з переважним ураженням органа слуху, центральної нервової і серцево-судинної систем.

Шепіт  (20 дБ)  - 
нешкідливий
Неголосна розмова (30-40 дБ)  - погіршується сон
Гучний розмова (50-60 дБ) Знижується увага, погіршується зір
Перерва в школі (80 дБ) Зміна кровотоку шкіри, збудження організму
Мотоцикл (86 дБ), автобус (91 дБ), на виробництві (110 дБ), реактивний літак (120 дБ) - порушення слуху, стомлюваність, головний біль, захворювання серця
Вибух (30-150 дБ) -  больові відчуття, смерть


Задача №1 (усно)

На великій перерві на другому поверсі бігають і кричать п'ятикласники і шестикласники. До кінця зміни шум досяг 80 децибел. а)Скільки децибел не вистачає їм, щоб перекричати злітаючий літак, що виробляє шум у 120 децибел? б) Що буде, якщо довго знаходитися в шумному місці? (аналіз вищезазначених даних)

bottom of page